Czapka z daszkiem – stylizacje

czapka z daszkiem

W wyższych sferach nakrycia głowy są czymś oczywistym i w pewnych sytuacjach wręcz niezbędnym. Natomiast w życiu codziennym często pomijamy ten fragmenty naszej garderoby. Planuję stworzyć cały cykl wpisów poświęconych stylizacjom, w których największa uwagę poświęcę nakryciom głowy. Dziś chcę Wam pokazać różne stylizacje z czapkami z daszkiem w roli głównej.

 

Nie od dziś wiadomo, że czapka z daszkiem – czapce z daszkiem nie równa. Wśród tych nakryć głowy możemy rozróżnić tradycyjną baseballówkę, modny od kilku lat full cap z szerokim daszkiem oraz wracający do łask kaszkiet.

 

Na początek weźmy na warsztat fulla cap. Czapkę można oczywiście nosić do strojów sportowych i będzie zawsze doskonale pasowała, ja jednak chciałam Wam zaproponować coś bardziej wyrafinowanego. Włóżcie czarne jeansy – rurki, do tego czarny golf i wysokie czarne buty – za dużo czerni? Pora więc ją przełamać na wierzch proponuję płaszczyk we wciąż modną panterkę i do tego full cap właśnie z „panterkowym” daszkiem. Całość uzupełnijcie obszerną, czarną torebką.

 

Następna w kolejce jest baseballówka, ponieważ dziś chcę Wam zaproponować niecodzienne stylizacje zatem odkładamy na bok sportowy styl i ubieramy czapkę z daszkiem do spódnicy. Proponuję Wam bluzkę z przedstawieniem postaci z bajki (absolutny hit tego roku) i do tego obcisłą skórzaną spódnicę. Może to być na przykład Kaczor Donald albo Smurfy na białym t-shircie wówczas spódnica powinna być niebieska, albo żółta, jeśli zdecydujecie się na Myszkę Miki włóżcie czerwoną lub czarną spódnicę, a dla Atomówek – spódnice w zależności od tego czy jest to Brawurka, Bajka czy Bójka. Do tego wkładacie czarną baseballówkę, uzupełniacie ją botkami za kostkę (oczywiście też czarnymi) i niewielką torebką przełożoną przez ramię na skos, albo kopertówką i botkami na obcasie.

 

Kolejny pomysł na czapki z daszkiem – stylizacje z kaszkietem. Kaszkiet to element stroju, który przewija się w damskim i męskim stroju od dziesięcioleci, żeby nie powiedzieć od stuleci. Noszono go już na różne sposoby, obecnie można go wkładać zarówno do sportowych strojów, jak i sukienek. Ważne, aby wyglądał jak najbardziej retro. Ja Wam proponuję czarny kaszkiet z niewielkim daszkiem i szeroką czapką ubrany do moherowego swetra w kolorze lila, jeansów – rurek i wysokich czarny botków.

 

To moje propozycje na stylizacje z czapkami z daszkiem. Macie własne pomysły? Podzielcie się nimi w komentarzach. Dajcie też proszę znać, o jakim nakryciu głowy chciałybyście przeczytać następnym razem.