Dlaczego warto wybrać zabawki Montessori?

Wybierając zabawki dla swoich dzieci, Maria Montessori szukała przedmiotów najwyższej jakości, stworzonych z troską z naturalnych materiałów, które pokazywały dzieciom świat takim, jakim jest naprawdę. Zabawki musiały być też trwałe, aby mogły wędrować z rąk do rąk i służyć rodzeństwu. Nasze narzędzia i zabawki Montessori to najczęściej proste układanki, sortery, drewniane puzzle, maskotki oraz zabawki bez plastikowych i bajkowych postaci, które przypominają narzędzia dorosłych.

Jest to również część długiej linii układanek Think and Learn, które od lat 50. są popularne wśród szkół, przedszkoli i rodzin inspirowanych metodą Montessori.

 

Dla niemowląt i przedszkolaków

Miękkie postacie dla niemowląt w jaskrawych kolorach i o różnych fakturach dotykowych mogą być używane do poznawania świata. Dzieci mogą je ściskać, rzucać, wkładać do buzi i obsługiwać rękami, aby poprawić koordynację ręka-oko. Aby wprowadzić dzieci w świat matematyki, liter, zwierząt, kolorów i kształtów, starsze dzieci używają zabawek Montessori do budowania wież, układania puzzli i rozwiązywania prostych problemów logicznych. Proste zabawki Montessori są idealne zarówno do użytku domowego, jak i w gabinecie terapeuty czy logopedy.