Kupujemy marynarkę dla chłopca

Tak naprawdę, zakup marynarki dla chłopca już niewiele różni się od zakupu marynarki dla dorosłego mężczyzny, a nawet całego garnituru na ważną imprezę okolicznościową. W takich przypadkach, zazwyczaj bardzo mocno przywiązujemy wagę nawet nie do samej mody, czy trendów- gdyż w klasycznych ubraniach wizytowych niewiele może się zmienić w czasie- a do tego, aby wybrać odpowiedni rozmiar. Dzięki właściwemu dopasowaniu rozmiaru garnitur może wyglądać tak, jakby był szyty na miarę. Kupując samą marynarkę stajemy więc przed równie trudnym zadaniem, co w przypadku kupowania całego kompletu.

 

Jak wyglądają rozmiary marynarek?

 

Oznaczenie rozmiarów może różnić się w zależności od tego, w jakim miejscu będziemy kupować marynarkę. Wielu chłopców chcąc wyglądać modnie nalega na zakupy w popularnych sieciówkach, gdzie można wybierać spośród kolekcji dedykowanych młodzieży, ale i dorosłym. Zazwyczaj jednak w sklepach sieciowych rozmiary są określane poprzez oznaczenie S-XL i tak naprawdę najlepszym rozwiązaniem jest zmierzenie rozmiaru, który najczęściej kupujemy podczas zakupów typowo casualowych.

 

Inaczej może natomiast wyglądać zakup takiej marynarki u producenta garniturów lub też w salonie, który specjalizuje się tylko i wyłącznie w sprzedaży garniturów. W takim sklepie możemy spodziewać się dużo większego wyboru, zarówno pod względem rozmiaru, stylistyki, kolorystyki oraz kroju takiej marynarki. Rozmiary określa się tutaj często dwoma wartościami- pierwsza mówi o wzroście, a druga o obwodzie klatki piersiowej. Dzięki temu możliwe jest właściwe dopasowanie długości marynarki, a także jej szerokości. Marynarka dla chłopaka zazwyczaj będzie modelem nowoczesnym, który będzie odpowiednio przylegał do ciała- będzie więc posiadała specjalne wcięcie w talii, co bardzo ładnie modeluje sylwetkę. Oprócz kwestii doboru odpowiedniego rozmiaru, zwróćmy także uwagę na długość rękawów. Najlepiej przyjąć, że zakończenie rękawa powinno być w okolicy przegubu nadgarstka. Mierząc marynarkę na klasyczną koszulę wizytową powinno to wyglądać w taki sposób, aby mankiet koszuli mógł wystawać spod marynarki na około 1,5 cm. Dzięki temu całość prezentuje się jeszcze bardziej elegancko i wygląda tak, jakby marynarka została uszyta na miarę. Dodatkowo, warto wiedzieć także o tym, że w niektórych modelach marynarek znajdziemy specjalne poduszki, które wkładane są na barki. Dzięki takim poduszkom można ładnie wymodelować sylwetkę i nadać barkom bardziej masywny i kulisty kształt.