Wybieramy meble do salonu- propozycja mebli z drewna

Salon to zdecydowanie najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w całym domu. Niejednokrotnie dokładamy starań do tego, aby zorganizować w nim odpowiednio dużą ilość miejsca do podejmowania gości. Tym samym mocno zależy nam na tym, aby umieszczone tutaj elementy wyposażenia były trwałe i estetyczne, a drewno właśnie takie jest. Dysponując odrobinę większym budżetem można rozważyć zakup mebli drewnianych jako alternatywę dla mebli wykonywanych z płyty wiórowej.

Trwałość oraz niezmienne piękno

Zastanawiając się, jakie meble do salonu wybrać, warto zwrócić uwagę na największe zalety mebli z drewna. Z pewnością należy do nich wyjątkowa trwałość oraz fakt, że drewno można w bardzo prosty sposób poddać renowacji. To właśnie dzięki temu nawet po wielu latach użytkowania można tym samym meblom nadać drugie życie.

Przyglądając się meblom drewnianym trzeba jednak przyznać, że od razu widać, że są to meble wysokiej jakości. Lite drewno jest solidne konstrukcyjnie, posiada swoje niesamowite usłojenie oraz charakter. Z powodzeniem można je konserwować, np. poprzez pokrywanie ich warstwą specjalnego oleju, który sprawia, że drewno nie będzie nadmiernie wysychać i uzyska delikatny połysk. Niewielkie zabiegi pielęgnacyjne sprawią, że takie meble będą mogły prezentować się jeszcze lepiej.

Meble z drewna dostępne w wielu wariantach kolorystycznych

Jakie meble do salonu, który chcielibyśmy rozjaśnić i któremu przede wszystkim chcielibyśmy dodać przestronności? Wiele inspirujących propozycji mebli z drewna znajdziemy na stronie polanomeble.pl. Bardzo ciekawym i nowoczesnym połączeniem są meble, które składają się z kombinacji dwóch dość jasnych kolorów- ciepłego odcienia dębu oraz drewna bielonego lub też brzozy.

– Dzięki zastosowaniu jasnej kolorystyki we wnętrzu można optycznie powiększyć każdą przestrzeń, nawet niewielki salon. Meble dębowe, jesion czy też brzoza lub też sosna to propozycje drewna często wykorzystywanego w meblarstwie, którego wybarwienie jest dość jasne.

Meble z drewna również mogą mieć różną stylistykę. Do wnętrz klasycznych można wykorzystać te kolekcje meblowe, które posiadają dodatkowe frezowania, ozdobne listwy czy też gzymsy i ciekawe rzeźbienia. Dodaje im to charakteru mebli w starym stylu, które kojarzą się nam z antykami. Nieco podobny charakter będą miały meble romantyczne. Alternatywę stanowią nowoczesne projekty mebli o prostej formie, bez żadnych dodatkowych ozdobników. W najbardziej minimalistycznych propozycjach można nawet zrezygnować z uchwytów meblowych na rzecz specjalnych listew, które pełnią rolę uchwytów.

– W ramach wyboru mebli systemowych możemy wybierać różne elementy wyposażenia, które będą dla nas przydatne i które zmieszczą się w naszym salonie. Może to być szafa, witryna, kredens, komoda, szafka rtv, regał pod biblioteczkę, a nawet specjalna szafka przystosowana do tego, aby móc w niej przechowywać kolekcję win.