Wyposażenie sypialni – jakie są wymiary łóżek?

sypialnia łóżko

Sypialnia bez wątpienia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w całym domu lub mieszkaniu. Być może salon tworzy klimat naszego lokum, a kuchnia jest jego sercem, ale to właśnie sypialnia stwarza nam idealne warunki do odpoczynku, relaksu i spędzania czasu z najbliższymi nam osobami. W najbardziej podstawowej wersji może się składać wyłącznie z łóżka, choć przeważnie uzupełniamy jej przestrzeń również o szafę, komody, regały oraz stoliki i toaletki. Najważniejszy jest jednak odpowiedni wybór naszego łóżka, ponieważ tylko wtedy zagwarantuje nam zdrowy i komfortowy sen. Jak je zatem wybrać? Jakie są wymiary łóżek? Czy to prawda, że łóżko 140×200 jest najbardziej popularnym modelem?

Jakie są wymiary łóżek do naszej sypialni?

Jeśli szukamy idealnego łóżka dla jednej osoby, powinniśmy wiedzieć, że najchętniej wybieraną opcją jest model o wymiarach 90×200. Będzie odpowiednie zarówno dla osoby dorosłej, jak i dzieci czy nastolatków, jest to więc bardzo uniwersalny wybór. Oprócz tego jakie są wymiary łóżek pojedynczych? Do wyboru mamy jednak dużo więcej opcji, choć często o tym zapominamy, gdy przeglądamy oferty internetowych sklepów meblarskich lub gdy chodzimy po magazynach sklepów stacjonarnych.

Na rynku dostępne są również łóżka pojedyncze o wymiarach 80×200 oraz 100×200. Pierwsze rozwiązanie będzie odpowiednie dla dzieci, które nie będą potrzebowały aż tak dużej przestrzeni jak osoba dorosła, natomiast drugie szczególnie docenią osoby ceniące wygodę i dodatkową przestrzeń.

Natomiast jakie są wymiary łóżek podwójnych? Zaczynają się one już od modeli 120×200, jest to jednak rozwiązanie dla osób, które nie potrzebują większej ilości miejsca lub ze względu na wielkość sypialni nie mogą sobie pozwolić na inne rozwiązanie. W ofercie sklepów meblarskich możemy również znaleźć modele o wymiarach 160×200 i 200×200. Są one dla wszystkich, którzy bardzo lubią swobodę w czasie snu i mogą sobie na to pozwolić ze względów przestrzennych. Dostępne jest również łóżko 140×200, które jest zdecydowanie najchętniej wybieranym rozwiązaniem.

Łóżko 140×200, czyli jakie są wymiary łóżek

Jeśli szukamy idealnego miejsca do spania dla dwóch osób, możemy zdecydować się na łóżko 140×200. Jest to niezwykle korzystny kompromis pomiędzy wygodą, a oszczędzaniem przestrzeni sypialni. Pozwoli ono bowiem na komfortowy sen i wypoczynek, nie ograniczy również wizualnie całego pomieszczenia. Dlatego jest tak chętnie wybierany przez pary. Łóżko 140×200 posiada standardowe wymiary, dzięki czemu znajdziemy go w ofercie niemal każdego sklepu meblarskiego, jednak naprawdę szeroki wybór zagwarantuje nam Polano Meble.

Będziemy mogli wybierać między różnymi modelami drewnianymi wykonanymi z sosny, dębu, buku oraz brzozy. Są zdecydowanie najbardziej wytrzymałe, odporne i solidne, przez co będą najlepszą inwestycją na lata. Łóżko 140×200 wykonane z drewna będzie więc zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem pod względem komfortu, przestrzeni sypialni oraz domowego budżetu.